Castlemap

Vesting

Ancient Kano City Walls

🇳🇬 Nigeria · 11e eeuw

Ancient Kano City Walls in Nigeria
Foto: Suleiman Umar, Aminu Abdullahi, Abubakar Yusuf, www.kanostreetsonosm.org.ng · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

De oude stadsmuren van Kano (Hausa: Ganuwa) waren oude verdedigingsmuren, gebouwd ter bescherming van de inwoners van de oude stad Kano.

Machinaal vertaald uit “Ancient Kano City Walls” op de Engelstalige Wikipedia, CC BY-SA 4.0.

Ancient Kano City Walls staat op plaats 3.942 van 8.764 in de bekendheidsranglijst van deze atlas en op plaats 1 van de 2 die de atlas in Nigeria in kaart brengt. Gebouwd in 1095, en daarmee ouder dan 88% van de gedateerde bouwwerken in de atlas — een van de 344 bouwwerken in de atlas die uit de 11e eeuw stammen. Zie hoe dat zich verhoudt in de kastelenstatistiek.

Bekijk op de interactieve kastelenkaart →

Lees het volledige verhaal op Wikipedia ↗

Veelgestelde vragen

Waar ligt Ancient Kano City Walls?

Ancient Kano City Walls ligt in Nigeria, op 11.9555°, 8.49754°.

Wanneer werd Ancient Kano City Walls gebouwd?

De atlas dateert de stichting op 1095. Er kunnen eerdere bouwwerken hebben gestaan; dit is het oudste gedocumenteerde bouwjaar.

Hoe bekend is Ancient Kano City Walls?

In de bekendheidsranglijst van deze atlas: plaats 3.942 van 8.764 wereldwijd, plaats 1 in Nigeria. Bekendheid combineert het aantal Wikipedia-taalversies met het aantal lezers.

Meer kastelen in Nigeria

Meer vestingen