Castlemap

Vesting

Fårösund Fortress

🇸🇪 Zweden · 19e eeuw

Fårösund Fortress in Zweden
Foto · Wikimedia Commons

Fårösund Fortress (Swedish: Fårösunds fästning) is a decommissioned fortification in Fårösund on Gotland, Sweden, which was built from 1885 to 1886.

Tekst overgenomen uit “Fårösund Fortress” op de Engelstalige Wikipedia, CC BY-SA 4.0.

Fårösund Fortress staat op plaats 390 van 6.412 in de bekendheidsranglijst van deze atlas en op plaats 42 van de 196 die de atlas in Zweden in kaart brengt. Gebouwd in 1885, en daarmee ouder dan 5% van de gedateerde bouwwerken in de atlas — een van de 432 bouwwerken in de atlas die uit de 19e eeuw stammen. Zie hoe dat zich verhoudt in de kastelenstatistiek.

Bekijk op de interactieve kastelenkaart →

Lees het volledige verhaal op Wikipedia ↗

Veelgestelde vragen

Waar ligt Fårösund Fortress?

Fårösund Fortress ligt in Zweden, op 57.8463°, 19.0791°.

Wanneer werd Fårösund Fortress gebouwd?

De atlas dateert de stichting op 1885. Er kunnen eerdere bouwwerken hebben gestaan; dit is het oudste gedocumenteerde bouwjaar.

Hoe bekend is Fårösund Fortress?

In de bekendheidsranglijst van deze atlas: plaats 390 van 6.412 wereldwijd, plaats 42 in Zweden. Bekendheid combineert het aantal Wikipedia-taalversies met het aantal lezers.

Welk kasteel ligt het dichtst bij Fårösund Fortress?

Bulverket, ongeveer 30 km verderop.

Meer kastelen in Zweden

Meer vestingen