Kasteel
Kasteel Heel
Heel Castle · 🇳🇱 Nederland · 19e eeuw
Kasteel Heel was een kasteel in Heel, gelegen aan de Monseigneur Savelsbergweg 104, in de Nederlandse gemeente Maasgouw. Op 28 december 2023 is het volledige kasteel, een rijksmonument, verloren gegaan bij een uitslaande brand.
Tekst overgenomen uit “Kasteel Heel” op Wikipedia, CC BY-SA 4.0.
Kasteel Heel staat op plaats 7.160 van 7.738 in de bekendheidsranglijst van deze atlas en op plaats 177 van de 200 die de atlas in Nederland in kaart brengt. Gebouwd in 1880, en daarmee ouder dan 6% van de gedateerde bouwwerken in de atlas — een van de 562 bouwwerken in de atlas die uit de 19e eeuw stammen. Binnen 25 km staan nog 13 andere bouwwerken uit de atlas. De dichtstbijzijnde dagtripgids is Roermond, 7 km verderop. Zie hoe dat zich verhoudt in de kastelenstatistiek.
Bekijk op de interactieve kastelenkaart →Veelgestelde vragen
Waar ligt Kasteel Heel?
Kasteel Heel ligt in Nederland, op 51.17525°, 5.89532°.
Wanneer werd Kasteel Heel gebouwd?
De atlas dateert de stichting op 1880. Er kunnen eerdere bouwwerken hebben gestaan; dit is het oudste gedocumenteerde bouwjaar.
Hoe bekend is Kasteel Heel?
In de bekendheidsranglijst van deze atlas: plaats 7.160 van 7.738 wereldwijd, plaats 177 in Nederland. Bekendheid combineert het aantal Wikipedia-taalversies met het aantal lezers.
Welk kasteel ligt het dichtst bij Kasteel Heel?
Exaten, ongeveer 5 km verderop.
Meer kastelen in Nederland
- Kasteel Daelenbroeck Nederland
- Kasteel Nederhemert Nederland
- Kasteel d'Oultremont Nederland · 16e eeuw
- Mergelp Nederland
Meer kastelen
- Niski Zamek we Lwowie Oekraïne · 14e eeuw
- Bieniewski castle in Rakovets Oekraïne
- Vinnytsia Castle Oekraïne
- Novomalyn Castle Oekraïne