Castle Map

Paleis

Palais Augarten

Oostenrijk · 17e eeuw

Palais Augarten in Oostenrijk
Foto: C.Stadler/Bwag · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Palais Augarten is een barokpaleis in het district Leopoldstadt in Wenen, Oostenrijk. Het werd eind zeventiende eeuw gebouwd door Johann Bernhard Fischer von Erlach op de plaats van een Jagdschloss met tuinen, en het paleis en de tuinen werden in de negentiende eeuw uitgebreid onder keizer Frans Jozef I van Oostenrijk. Ondanks de zware schade die het tijdens de Tweede Wereldoorlog opliep, is het paleis bijna in zijn oorspronkelijke staat behouden gebleven, en veel van de originele inrichting is er nog steeds te vinden. Tegenwoordig is Palais Augarten de thuisbasis en repetitieruimte van het Weense Jongenskoor, dat er ook zijn eigen school heeft. Het paleis ligt in het 130 acre grote Augarten-park, de oudste barokke tuin van Wenen.

Machinaal vertaald uit “Palais Augarten” op de Engelstalige Wikipedia, CC BY-SA 4.0.

Palais Augarten staat op plaats 1.897 van 9.079 in de bekendheidsranglijst van deze atlas en op plaats 43 van de 240 die de atlas in Oostenrijk in kaart brengt. Gebouwd in ca. 1675, en daarmee ouder dan 23% van de gedateerde bouwwerken in de atlas — een van de 721 bouwwerken in de atlas die uit de 17e eeuw stammen. De Wikipedia-artikelen erover werden de afgelopen 60 dagen 1.781 keer geopend, meer dan 66% van de atlas. Binnen 25 km staan nog 36 andere bouwwerken uit de atlas. De dichtstbijzijnde dagtripgids is Wenen, 2 km verderop. Zie hoe dat zich verhoudt in de kastelenstatistiek.

Bekijk op de interactieve kastelenkaart →

Lees het volledige verhaal op Wikipedia ↗

Veelgestelde vragen

Waar ligt Palais Augarten?

Palais Augarten ligt in Oostenrijk, op 48.222°, 16.3794°.

Wanneer werd Palais Augarten gebouwd?

De atlas dateert de stichting op ca. 1675. Er kunnen eerdere bouwwerken hebben gestaan; dit is het oudste gedocumenteerde bouwjaar.

Hoe bekend is Palais Augarten?

In de bekendheidsranglijst van deze atlas: plaats 1.897 van 9.079 wereldwijd, plaats 43 in Oostenrijk. Bekendheid combineert het aantal Wikipedia-taalversies met het aantal lezers.

Welk kasteel ligt het dichtst bij Palais Augarten?

Liechtenstein-tuinpaleis, ongeveer 1 km verderop.

Meer kastelen in Oostenrijk

Meer paleizen