Castlemap

Kasteel

Kasteel van Guise

The fortified castle of Guise · 🇫🇷 Frankrijk · 10e eeuw

Kasteel van Guise in Frankrijk
Foto: Clubduvieuxmanoir · CC BY 3.0 · Wikimedia Commons

Het Kasteel van Guise (Frans: Château de Guise) is een kasteel in de Franse gemeente Guise. Oorspronkelijk was het een vroegmiddeleeuws houten mottekasteel, het werd herbouwd in steen en vervolgens enorm uitgebreid tussen de 12de en de 16de eeuw. Het werd aan het einde van de 17de eeuw gerenoveerd door markies de Vauban om tegemoet te komen aan de toenmalige vooruitgang in de belegeringstechnieken. Een groot deel van het kasteel werd tijdens de Eerste Wereldoorlog tot puin herleid en wordt vanaf 1952 gerestaureerd door de Club du Vieux Manoir.

Tekst overgenomen uit “Kasteel van Guise” op Wikipedia, CC BY-SA 4.0.

Het Kasteel van Guise staat op plaats 5.688 van 8.764 in de bekendheidsranglijst van deze atlas en op plaats 493 van de 675 die de atlas in Frankrijk in kaart brengt. Gebouwd in ca. 950, en daarmee ouder dan 93% van de gedateerde bouwwerken in de atlas — een van de 146 bouwwerken in de atlas die uit de 10e eeuw stammen. De dichtstbijzijnde dagtripgids is Bergen, 66 km verderop. Zie hoe dat zich verhoudt in de kastelenstatistiek.

Bekijk op de interactieve kastelenkaart →

Lees het volledige verhaal op Wikipedia ↗

Veelgestelde vragen

Waar ligt het Kasteel van Guise?

Het Kasteel van Guise ligt in Frankrijk, op 49.896°, 3.623°.

Wanneer werd het Kasteel van Guise gebouwd?

De atlas dateert de stichting op ca. 950. Er kunnen eerdere bouwwerken hebben gestaan; dit is het oudste gedocumenteerde bouwjaar.

Hoe bekend is het Kasteel van Guise?

In de bekendheidsranglijst van deze atlas: plaats 5.688 van 8.764 wereldwijd, plaats 493 in Frankrijk. Bekendheid combineert het aantal Wikipedia-taalversies met het aantal lezers.

Welk kasteel ligt het dichtst bij Kasteel van Guise?

Het Kasteel van Ham, ongeveer 43 km verderop.

Meer kastelen in Frankrijk

Meer kastelen