Zamek
Barnbougle Castle
SCT Szkocja · XIII wiek
Barnbougle Castle to zabytkowa wieża mieszkalna na południowym brzegu zatoki Firth of Forth, między Cramond a Queensferry, w parafii Dalmeny.
Tłumaczenie maszynowe artykułu „Barnbougle Castle” w angielskiej Wikipedii, CC BY-SA 4.0.
Barnbougle Castle zajmuje 4423. miejsce na 8764 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 154. wśród 207 obiektów w Szkocji. Data powstania — ok. 1250, wcześniejsza niż u 70% datowanych obiektów atlasu — jeden z 906 obiektów atlasu powstałych w XIII wieku. Artykuły o tym obiekcie w Wikipedii otwarto 1375 razy w ciągu ostatnich 60 dni — więcej niż 58% obiektów atlasu. W promieniu 25 km stoi 17 innych obiektów atlasu. Najbliższy przewodnik na jednodniowy wypad to Edynburg, 10 km stąd. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Szkocja.
Zobacz na interaktywnej mapie zamków →Najczęstsze pytania
Gdzie znajduje się Barnbougle Castle?
Barnbougle Castle znajduje się w Szkocji, na współrzędnych 55.9925°, -3.33424°.
Z którego roku pochodzi Barnbougle Castle?
Atlas podaje rok powstania: ok. 1250. Wcześniejsze budowle mogły stać w tym miejscu — to najstarszy udokumentowany rok.
Które miejsce w rankingu zajmuje Barnbougle Castle?
W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 4423. miejsce na 8764, 154. miejsce w Szkocji. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.
Barnbougle Castle — który zamek leży najbliżej?
Lauriston Castle, około 4 km stąd.
Inne zamki w Szkocji
- Burleigh Castle Szkocja · XV wiek
- Cardoness Castle Szkocja · XV wiek
- Castle Leod Szkocja
- Castlecraig Szkocja · XVI wiek
Inne obiekty: zamki
- Cooling Castle Anglia · XIV wiek
- Dean Castle Szkocja · XIV wiek
- Dundonald Castle Szkocja · XIV wiek
- Fonmon Castle Walia