Castlemap

Pałac

Pałac Butrymowiczów w Pińsku

Butrymovič Palace in Pinsk · 🇧🇾 Białoruś · XVIII wiek

Pałac Butrymowiczów w Pińsku na Białorusi
Zdjęcie: Снитко Ирина · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Pałac Butrymowiczów (także: Mur; biał. Палац Бутрымовічаў) – pałac w Pińsku, należący do rodziny Butrymowiczów, zbudowany w II połowie XVIII wieku, obecnie zabytek położony przy ul. Lenina.

Tekst pochodzi z artykułu „Pałac Butrymowiczów w Pińsku” w Wikipedii, CC BY-SA 4.0.

Pałac Butrymowiczów w Pińsku zajmuje 6095. miejsce na 8764 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 32. wśród 45 obiektów na Białorusi. Data powstania — 1794, wcześniejsza niż u 13% datowanych obiektów atlasu — jeden z 638 obiektów atlasu powstałych w XVIII wieku. W promieniu 25 km stoi 1 innych obiektów atlasu. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Białoruś.

Zobacz na interaktywnej mapie zamków →

Przeczytaj całą historię w Wikipedii ↗

Najczęstsze pytania

Gdzie znajduje się Pałac Butrymowiczów w Pińsku?

Pałac Butrymowiczów w Pińsku znajduje się na Białorusi, na współrzędnych 52.11477°, 26.11322°.

Z którego roku pochodzi Pałac Butrymowiczów w Pińsku?

Atlas podaje rok powstania: 1794. Wcześniejsze budowle mogły stać w tym miejscu — to najstarszy udokumentowany rok.

Które miejsce w rankingu zajmuje Pałac Butrymowiczów w Pińsku?

W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 6095. miejsce na 8764, 32. miejsce na Białorusi. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.

Pałac Butrymowiczów w Pińsku — który zamek leży najbliżej?

Karolin Castle, około 1 km stąd.

Inne zamki na Białorusi

Inne obiekty: pałace