Pałac
Castle Coole
NIR Irlandia Północna
Castle Coole (od irl. Cúl) to townland i klasycystyczna rezydencja z końca XVIII wieku w Enniskillen w hrabstwie Fermanagh w Irlandii Północnej.
Tłumaczenie maszynowe artykułu „Castle Coole” w angielskiej Wikipedii, CC BY-SA 4.0.
Castle Coole zajmuje 3010. miejsce na 7738 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 12. wśród 36 obiektów w Irlandii Północnej. Jego artykuły w Wikipedii otwarto 1303 razy w ciągu ostatnich 60 dni — więcej niż 55% obiektów atlasu. W promieniu 25 km stoi 5 innych obiektów atlasu. Najbliższy przewodnik na jednodniowy wypad to Derry, 75 km stąd. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Irlandia Północna.
Zobacz na interaktywnej mapie zamków →Często zadawane pytania
Gdzie znajduje się Castle Coole?
Castle Coole znajduje się w Irlandii Północnej, na współrzędnych 54.3361°, -7.60306°.
Które miejsce w rankingu zajmuje Castle Coole?
W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 3010. miejsce na 7738, 12. miejsce w Irlandii Północnej. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.
Castle Coole — który zamek leży najbliżej?
Enniskillen Castle, około 3 km stąd.
Inne zamki w Irlandii Północnej
- Shane's Castle ruins Irlandia Północna · XIV wiek
- Carra Castle Irlandia Północna · XIV wiek
- Moyry Castle Irlandia Północna · XVII wiek
- Narrow Water Castle Irlandia Północna · XVI wiek
Inne obiekty: pałace
- Castle Drogo Anglia · XX wiek
- Scotney Castle Anglia · XIX wiek
- Chilham Castle Anglia · XVII wiek
- Balloch Castle Szkocja · XIX wiek