Zamek
Castle of Despeñaperros
🇪🇸 Hiszpania · XI wiek
Despeñaperros Castle, also known as San José Castle, is a castle built in the 11th century in the historic center of Cartagena, Murcia Region in Spain. It was declared a cultural site on 7 August 1997. The walls are composed of masonry and generally flat. The interior of the fortification is divided in two perimeters, the lower with rooms for the occupants and a water reservoir, and an upper space occupied by the cannons, and which has lost gunships.
Tekst pochodzi z artykułu „Despeñaperros Castle” w angielskiej Wikipedii, CC BY-SA 4.0.
Castle of Despeñaperros zajmuje 407. miejsce na 6412 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 106. wśród 433 obiektów w Hiszpanii. Powstał w ok. 1050 i jest starszy niż 92% datowanych obiektów atlasu — jeden z 210 obiektów atlasu powstałych w XI wieku. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Hiszpania.
Zobacz na interaktywnej mapie zamków →Często zadawane pytania
Gdzie znajduje się Castle of Despeñaperros?
Castle of Despeñaperros znajduje się w Hiszpanii, na współrzędnych 37.6026°, -0.97853°.
Z którego roku pochodzi Castle of Despeñaperros?
Atlas podaje rok powstania: ok. 1050. Wcześniejsze budowle mogły stać w tym miejscu — to najstarszy udokumentowany rok.
Które miejsce w rankingu zajmuje Castle of Despeñaperros?
W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 407. miejsce na 6412, 106. miejsce w Hiszpanii. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.
Castle of Despeñaperros — który zamek leży najbliżej?
Punic wall of Cartagena, około 1 km stąd.
Inne zamki w Hiszpanii
- Mola Castle Hiszpania · XII wiek
- Alhambra Hiszpania · XIII wiek
- Escorial Hiszpania · XVI wiek
- Melilla la Vieja Hiszpania · XVI wiek
Inne obiekty: zamki
- Sjöö Castle Szwecja
- Stävlö Castle Szwecja
- Boo Castle Szwecja
- Mem Castle Szwecja