Pałac
Condes de Castro Guimarães Palace
🇵🇹 Portugalia · XIX wiek
Palácio dos Condes de Castro Guimarães, pierwotnie znany jako Torre de São Sebastião (Wieża Świętego Sebastiana), wzniesiono w 1900 roku jako letnią rezydencję arystokraty w Cascais, w dystrykcie Lizbona, w Portugalii.
Tłumaczenie maszynowe artykułu „Palácio dos Condes de Castro Guimarães” w angielskiej Wikipedii, CC BY-SA 4.0.
Condes de Castro Guimarães Palace zajmuje 5488. miejsce na 8764 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 85. wśród 211 obiektów w Portugalii. Data powstania — 1900 — jeden z 655 obiektów atlasu powstałych w XIX wieku. Artykuły o tym obiekcie w Wikipedii otwarto 1172 razy w ciągu ostatnich 60 dni — więcej niż 53% obiektów atlasu. W promieniu 25 km stoi 21 innych obiektów atlasu. Najbliższy przewodnik na jednodniowy wypad to Sintra, 12 km stąd. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Portugalia.
Zobacz na interaktywnej mapie zamków →Najczęstsze pytania
Gdzie znajduje się Condes de Castro Guimarães Palace?
Condes de Castro Guimarães Palace znajduje się w Portugalii, na współrzędnych 38.6921°, -9.42168°.
Z którego roku pochodzi Condes de Castro Guimarães Palace?
Atlas podaje rok powstania: 1900. Wcześniejsze budowle mogły stać w tym miejscu — to najstarszy udokumentowany rok.
Które miejsce w rankingu zajmuje Condes de Castro Guimarães Palace?
W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 5488. miejsce na 8764, 85. miejsce w Portugalii. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.
Condes de Castro Guimarães Palace — który zamek leży najbliżej?
Citadel of Cascais, około 1 km stąd.
Inne zamki w Portugalii
- Castle of Monção Portugalia
- Forte de São João Baptista Portugalia · XVIII wiek
- Moinhos Castle Portugalia · XV wiek
- Forte de Nossa Senhora do Amparo Portugalia · XVIII wiek
Inne obiekty: pałace
- Cuarto Real de Santo Domingo Hiszpania · XIII wiek
- Ducal Palace of Gandia Hiszpania · XIV wiek
- Palace of Duke of Pastrana Hiszpania · XVI wiek
- Ericsberg Castle Szwecja · XVII wiek