Pałac
Zamek Crossen
Crossen Palace · 🇩🇪 Niemcy
Zamek Crossen (niem. Schloss Crossen) – zabytkowy zamek w Crossen an der Elster, w powiecie Saale-Holzland, w kraju związkowym Turyngia (Niemcy).
Zamek został zbudowany już w X w. w celu ochrony ważnych szlaków handlowych między miastami Gerą a Zeitz. Drugi, późniejszy zespół zamkowy po raz pierwszy wzmiankowany był w dokumencie z 1272. Na miejscu renesansowego zamku zbudowano barokowy obiekt (1701-1712) zostawiając stary donżon. Sercem zamku jest dwukondygnacyjna sala balowa z zapierającymi dech w piersiach iluzjonistami włoskiego artysty Giovanniego Francesco Marchiniego (1672-1745). Od 1724 zamek przez 200 lat był posiadaniu rodziny von Flemming.
Tekst pochodzi z artykułu „Zamek Crossen” w Wikipedii, CC BY-SA 4.0.
Zamek Crossen zajmuje 6827. miejsce na 8764 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 579. wśród 618 obiektów w Niemczech. W promieniu 25 km stoi 7 innych obiektów atlasu. Jest jednym z 34 obiektów na mapie regionalnej „Turyngia”. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Niemcy.
Zobacz na interaktywnej mapie zamków →Najczęstsze pytania
Gdzie znajduje się Zamek Crossen?
Zamek Crossen znajduje się w Niemczech, na współrzędnych 50.97806°, 11.97514°.
Które miejsce w rankingu zajmuje Zamek Crossen?
W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 6827. miejsce na 8764, 579. miejsce w Niemczech. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.
Zamek Crossen — który zamek leży najbliżej?
Schloss Tinz, około 11 km stąd.
Inne zamki w Niemczech
- Diez Castle Niemcy · XI wiek
- Ebnet Castle Niemcy · XVII wiek
- Electoral Palace (Amberg) Niemcy · XV wiek
- Rezydencja w Ellingen Niemcy
Inne obiekty: pałace
- Freudenstein Castle Niemcy · XIV wiek
- Pałac w Fuldzie Niemcy · XIII wiek
- Zamek Gifhorn Niemcy · XVI wiek
- Haneburg Niemcy · XVII wiek