Zamek
Muchalls Castle
SCT Szkocja · XVII wiek
Muchalls Castle góruje nad Morzem Północnym, wśród wiejskich okolic Kincardine and Mearns, w hrabstwie Aberdeenshire, w Szkocji.
Tłumaczenie maszynowe artykułu „Muchalls Castle” w angielskiej Wikipedii, CC BY-SA 4.0.
Muchalls Castle zajmuje 5116. miejsce na 8764 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 179. wśród 207 obiektów w Szkocji. Data powstania — 1624, wcześniejsza niż u 31% datowanych obiektów atlasu — jeden z 672 obiektów atlasu powstałych w XVII wieku. Artykuły o tym obiekcie w Wikipedii otwarto 1527 razy w ciągu ostatnich 60 dni — więcej niż 61% obiektów atlasu. W promieniu 25 km stoi 5 innych obiektów atlasu. Najbliższy przewodnik na jednodniowy wypad to Aberdeen, 16 km stąd. Jest jednym z 27 obiektów na mapie regionalnej „Aberdeenshire”. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Szkocja.
Zobacz na interaktywnej mapie zamków →Najczęstsze pytania
Gdzie znajduje się Muchalls Castle?
Muchalls Castle znajduje się w Szkocji, na współrzędnych 57.0175°, -2.1798°.
Z którego roku pochodzi Muchalls Castle?
Atlas podaje rok powstania: 1624. Wcześniejsze budowle mogły stać w tym miejscu — to najstarszy udokumentowany rok.
Które miejsce w rankingu zajmuje Muchalls Castle?
W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 5116. miejsce na 8764, 179. miejsce w Szkocji. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.
Muchalls Castle — który zamek leży najbliżej?
Dunnottar Castle, około 8 km stąd.
Inne zamki w Szkocji
- Newton Castle Szkocja · XVI wiek
- Old Slains Castle Szkocja · XIII wiek
- Portencross Castle Szkocja · XI wiek
- Stanecastle Szkocja · XIV wiek
Inne obiekty: zamki
- Roch Castle Walia · XIII wiek
- Sundrum Castle Szkocja · XIV wiek
- West Cowes Castle Anglia · XVI wiek
- Schloss Gödens Niemcy · XVII wiek