Castlemap

Pałac

Schloss Freisaal

🇦🇹 Austria

Schloss Freisaal w Austrii
Zdjęcie · Wikimedia Commons

Schloss Freisaal leży wtopiony w pas zieleni na południu stolicy kraju związkowego Salzburg w Austrii. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Salzburskiego. Zamek stoi pośrodku niewielkiego stawu.

Tłumaczenie maszynowe artykułu „Schloss Freisaal” w Wikipedii po niemiecku, CC BY-SA 4.0.

Schloss Freisaal zajmuje 5067. miejsce na 7738 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 139. wśród 200 obiektów w Austrii. W promieniu 25 km stoi 11 innych obiektów atlasu. Najbliższy przewodnik na jednodniowy wypad to Salzburg, 2 km stąd. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Austria.

Zobacz na interaktywnej mapie zamków →

Przeczytaj całą historię w Wikipedii (po niemiecku) ↗

Często zadawane pytania

Gdzie znajduje się Schloss Freisaal?

Schloss Freisaal znajduje się w Austrii, na współrzędnych 47.7869°, 13.0575°.

Które miejsce w rankingu zajmuje Schloss Freisaal?

W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 5067. miejsce na 7738, 139. miejsce w Austrii. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.

Schloss Freisaal — który zamek leży najbliżej?

Twierdza Hohensalzburg, około 1 km stąd.

Inne zamki w Austrii

Inne obiekty: pałace