Pałac
Schloss Wrangelsburg
🇩🇪 Niemcy · XIX wiek
Pałac Wrangelsburg to dwór w Wrangelsburgu, w powiecie Vorpommern-Greifswald. Zbudowano go w 1880 roku, a od 2017 roku jest własnością prywatną.
Tłumaczenie maszynowe artykułu „Schloss Wrangelsburg” w Wikipedii po niemiecku, CC BY-SA 4.0.
Schloss Wrangelsburg zajmuje 6655. miejsce na 8764 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 564. wśród 618 obiektów w Niemczech. Data powstania — 1880, wcześniejsza niż u 5% datowanych obiektów atlasu — jeden z 655 obiektów atlasu powstałych w XIX wieku. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Niemcy.
Zobacz na interaktywnej mapie zamków →Najczęstsze pytania
Gdzie znajduje się Schloss Wrangelsburg?
Schloss Wrangelsburg znajduje się w Niemczech, na współrzędnych 54.0157°, 13.5978°.
Z którego roku pochodzi Schloss Wrangelsburg?
Atlas podaje rok powstania: 1880. Wcześniejsze budowle mogły stać w tym miejscu — to najstarszy udokumentowany rok.
Które miejsce w rankingu zajmuje Schloss Wrangelsburg?
W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 6655. miejsce na 8764, 564. miejsce w Niemczech. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.
Schloss Wrangelsburg — który zamek leży najbliżej?
Schloss Kartlow, około 26 km stąd.
Inne zamki w Niemczech
- Zamek Wurzen Niemcy
- Schloss Steinhöfel Niemcy · XVIII wiek
- Seefeld Castle Niemcy · XIV wiek
- Stadtschloss Eisenach Niemcy
Inne obiekty: pałace
- Traventhal House Niemcy
- Wiepersdorf manor Niemcy
- Zerbst Castle Niemcy
- Deeg Palace Indie · XVIII wiek