Pałac
Siak Sri Indrapura palace
🇮🇩 Indonezja · XIX wiek
Pałac Siak Sri Indrapura lub pałac Siak (indonez. Istana Siak Sri Inderapura lub indonez. Istana Asserayah Hasyimiah lub indonez. Istana Matahari Timur) to istana (pałac królewski) sułtanatu Siak Sri Indrapura, położony w kabupatenie Siak w prowincji Riau na wyspie Sumatra w Indonezji.
Tłumaczenie maszynowe artykułu „Siak Sri Indrapura Palace” w angielskiej Wikipedii, CC BY-SA 4.0.
Siak Sri Indrapura palace zajmuje 3508. miejsce na 7738 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 15. wśród 39 obiektów w Indonezji. Powstał w 1893 — jeden z 562 obiektów atlasu powstałych w XIX wieku. Jego artykuły w Wikipedii otwarto 1114 razy w ciągu ostatnich 60 dni — więcej niż 51% obiektów atlasu. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Indonezja.
Zobacz na interaktywnej mapie zamków →Często zadawane pytania
Gdzie znajduje się Siak Sri Indrapura palace?
Siak Sri Indrapura palace znajduje się w Indonezji, na współrzędnych 0.79481°, 102.04899°.
Z którego roku pochodzi Siak Sri Indrapura palace?
Atlas podaje rok powstania: 1893. Wcześniejsze budowle mogły stać w tym miejscu — to najstarszy udokumentowany rok.
Które miejsce w rankingu zajmuje Siak Sri Indrapura palace?
W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 3508. miejsce na 7738, 15. miejsce w Indonezji. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.
Siak Sri Indrapura palace — który zamek leży najbliżej?
A Famosa, około 157 km stąd.
Inne zamki w Indonezji
- Fort of Our Lady of the Annunciation Indonezja · XVI wiek
- Fort Angké Indonezja · XVII wiek
- Batavia Castle Indonezja
- Fort Vastenburg Indonezja · XVIII wiek
Inne obiekty: pałace
- Pałac San José Argentyna · XIX wiek
- Torre Tagle Palace Peru · XVIII wiek
- Archbishop's Palace (Seville) Hiszpania
- Aspremont Palace Słowacja · XVIII wiek