Castlemap

Pałac

Tambo Colorado

🇵🇪 Peru · XV wiek

Tambo Colorado w Peru
Zdjęcie · Wikimedia Commons

Tambo Colorado (Quechua: Pukatampu) is a well-preserved Inca adobe complex near the coast of Peru, also known under the Quechua names Puka Tampu ("red resting place"), Pukallaqta ("red place") or Pukawasi ("red house").

Tekst pochodzi z artykułu „Tambo Colorado” w angielskiej Wikipedii, CC BY-SA 4.0.

Tambo Colorado zajmuje 1801. miejsce na 5814 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 12. wśród 16 obiektów w Peru. Powstał w 1470 i jest starszy niż 52% datowanych obiektów atlasu — jeden z 246 obiektów atlasu powstałych w XV wieku. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Peru.

Zobacz na interaktywnej mapie zamków →

Przeczytaj całą historię w Wikipedii ↗

Często zadawane pytania

Gdzie znajduje się Tambo Colorado?

Tambo Colorado znajduje się w Peru, na współrzędnych -13.70528°, -75.82917°.

Z którego roku pochodzi Tambo Colorado?

Atlas podaje rok powstania: 1470. Wcześniejsze budowle mogły stać w tym miejscu — to najstarszy udokumentowany rok.

Które miejsce w rankingu zajmuje Tambo Colorado?

W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 1801. miejsce na 5814, 12. miejsce w Peru. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.

Tambo Colorado — który zamek leży najbliżej?

Fort of Santa Catalina, około 225 km stąd.

Inne zamki w Peru

Inne obiekty: pałace