Castlemap

Paleis

Baroque Palace in Oradea

🇷🇴 Roemenië · 18e eeuw

Baroque Palace in Oradea in Roemenië
Foto: Pasztilla aka Attila Terbócs · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Het Barokke Paleis van Oradea (Roemeens: Palatul Baroc din Oradea; Hongaars: Nagyváradi barokk palota), ook bekend als het Rooms-Katholiek Bisschoppelijk Paleis van Oradea (Roemeens: Palatul Episcopiei Romano-Catolice din Oradea; Hongaars: Nagyváradi római katolikus püspöki palota), in de stad Oradea, district Bihor, Roemenië, is een gebouw dat uit de barokperiode dateert.

Machinaal vertaald uit “Baroque Palace of Oradea” op de Engelstalige Wikipedia, CC BY-SA 4.0.

Baroque Palace in Oradea staat op plaats 4.406 van 8.764 in de bekendheidsranglijst van deze atlas en op plaats 42 van de 126 die de atlas in Roemenië in kaart brengt. Gebouwd in 1762, en daarmee ouder dan 16% van de gedateerde bouwwerken in de atlas — een van de 638 bouwwerken in de atlas die uit de 18e eeuw stammen. Binnen 25 km staan nog 1 andere bouwwerken uit de atlas. De dichtstbijzijnde dagtripgids is Nyíregyháza, 99 km verderop. Zie hoe dat zich verhoudt in de kastelenstatistiek.

Bekijk op de interactieve kastelenkaart →

Lees het volledige verhaal op Wikipedia ↗

Veelgestelde vragen

Waar ligt Baroque Palace in Oradea?

Baroque Palace in Oradea ligt in Roemenië, op 47.068°, 21.9312°.

Wanneer werd Baroque Palace in Oradea gebouwd?

De atlas dateert de stichting op 1762. Er kunnen eerdere bouwwerken hebben gestaan; dit is het oudste gedocumenteerde bouwjaar.

Hoe bekend is Baroque Palace in Oradea?

In de bekendheidsranglijst van deze atlas: plaats 4.406 van 8.764 wereldwijd, plaats 42 in Roemenië. Bekendheid combineert het aantal Wikipedia-taalversies met het aantal lezers.

Welk kasteel ligt het dichtst bij Baroque Palace in Oradea?

Oradea Citadel, ongeveer 2 km verderop.

Meer kastelen in Roemenië

Meer paleizen