Vesting
Montmédy-Haut
Citadelle de Montmédy · 🇫🇷 Frankrijk · 16e eeuw
Montmédy-Haut is een plaats met ongeveer 100 inwoners in het Franse departement Meuse in de gemeente Montmédy.
Tekst overgenomen uit “Montmédy-Haut” op Wikipedia, CC BY-SA 4.0.
Montmédy-Haut staat op plaats 4.982 van 8.764 in de bekendheidsranglijst van deze atlas en op plaats 423 van de 675 die de atlas in Frankrijk in kaart brengt. Gebouwd in ca. 1545, en daarmee ouder dan 42% van de gedateerde bouwwerken in de atlas — een van de 827 bouwwerken in de atlas die uit de 16e eeuw stammen. De Wikipedia-artikelen erover werden de afgelopen 60 dagen 1.669 keer geopend, meer dan 63% van de atlas. Binnen 25 km staan nog 1 andere bouwwerken uit de atlas. De dichtstbijzijnde dagtripgids is Luxemburg, 57 km verderop. Zie hoe dat zich verhoudt in de kastelenstatistiek.
Bekijk op de interactieve kastelenkaart →Veelgestelde vragen
Waar ligt Montmédy-Haut?
Montmédy-Haut ligt in Frankrijk, op 49.51604°, 5.35984°.
Wanneer werd Montmédy-Haut gebouwd?
De atlas dateert de stichting op ca. 1545. Er kunnen eerdere bouwwerken hebben gestaan; dit is het oudste gedocumenteerde bouwjaar.
Hoe bekend is Montmédy-Haut?
In de bekendheidsranglijst van deze atlas: plaats 4.982 van 8.764 wereldwijd, plaats 423 in Frankrijk. Bekendheid combineert het aantal Wikipedia-taalversies met het aantal lezers.
Welk kasteel ligt het dichtst bij Montmédy-Haut?
Château de Cons-la-Grandville, ongeveer 25 km verderop.
Meer kastelen in Frankrijk
- Fort du Bruissin Frankrijk · 19e eeuw
- Fort de la Duchere Frankrijk · 19e eeuw
- Fort de Loyasse Frankrijk · 19e eeuw
- Fort de Caluire Frankrijk · 19e eeuw
Meer vestingen
- Bhujia Fort India · 18e eeuw
- Kastro Gramvousas Griekenland · 16e eeuw
- Aptera Fortress Griekenland
- Antirrio Fortress Griekenland · 15e eeuw