Vesting
Cittadella di Torino
🇮🇹 Italië
De Cittadella di Torino (Sitadela 'd Turin in het Piëmontees) was een vijfhoekig Savoyaards fort aan de oude stadsmuren van Turijn, ten zuidwesten van het historisch centrum.
Het werd tussen 1564 en 1570 gebouwd naar ontwerp van Francesco Paciotto en onder leiding van generaal Robilant, in opdracht van hertog Emanuele Filiberto van Savoye, die de verdediging van de stad wilde moderniseren na de verplaatsing van de hoofdstad van het hertogdom van Chambéry naar Turijn. Het is vooral bekend als toneel van de Spaanse Successieoorlog, tijdens het beleg van 1706 door het Frans-Spaanse leger van koning Lodewijk XIV.
Van de oude vestingwerken resteert enkel de Mastio, het tweeverdiepingen tellende toegangsgebouw, waarin het Nationaal Historisch Museum van de Artillerie is gevestigd.
Machinaal vertaald uit “Cittadella di Torino” op de Wikipedia in het Italiaans, CC BY-SA 4.0.
Cittadella di Torino staat op plaats 4.285 van 8.764 in de bekendheidsranglijst van deze atlas en op plaats 329 van de 528 die de atlas in Italië in kaart brengt. De Wikipedia-artikelen erover werden de afgelopen 60 dagen 3.080 keer geopend, meer dan 77% van de atlas. Binnen 25 km staan nog 9 andere bouwwerken uit de atlas. De dichtstbijzijnde dagtripgids is Turijn, 1 km verderop. Zie hoe dat zich verhoudt in de kastelenstatistiek.
Bekijk op de interactieve kastelenkaart →Lees het volledige verhaal op Wikipedia (in het Italiaans) ↗
Veelgestelde vragen
Waar ligt Cittadella di Torino?
Cittadella di Torino ligt in Italië, op 45.07111°, 7.67444°.
Hoe bekend is Cittadella di Torino?
In de bekendheidsranglijst van deze atlas: plaats 4.285 van 8.764 wereldwijd, plaats 329 in Italië. Bekendheid combineert het aantal Wikipedia-taalversies met het aantal lezers.
Welk kasteel ligt het dichtst bij Cittadella di Torino?
Het Palazzo Madama (Turijn), ongeveer 1 km verderop.
Meer kastelen in Italië
- Delizia del Verginese Italië · 16e eeuw
- Palazzo Ducale Italië · 13e eeuw
- Fort d'Exilles Italië · 14e eeuw
- Forte Albertino Italië · 19e eeuw
Meer vestingen
- Forte Filippo Italië
- Forte Sperone Italië
- Forte del Santissimo Salvatore Italië · 16e eeuw
- Fortezza Santa Barbara Italië · 16e eeuw