Castlemap

Paleis

Palais de Kourdane

🇩🇿 Algerije

Palais de Kourdane in Algerije
Foto · Wikimedia Commons

Het Paleis Kourdane is een van de historische bezienswaardigheden van de stad Aïn Madhi in de Algerijnse provincie Laghouat.

Dit paleis werd gebouwd door Ahmed Ammar Tidjani (1850-1897), de vierde kalief van de Tijaniyya-orde, als residentie voor Aurélie Picard, zijn vrouw, die hij tijdens zijn ballingschap in Frankrijk in 1870 had gewonnen.

In zijn tijd was het Paleis Kourdane een waar paradijs, maar tegenwoordig is het de rest van een verlaten bouwwerk, dat alleen wordt bezocht door bezoekers die het afgesloten interieur of de verloren gegane inhoud, waarvan het lot onbekend is, niet kunnen zien.

Er zijn alleen delen van een auto uit het begin van de 20e eeuw en een elegante paardenkoets op de begane grond, die vele ingangen heeft.

Machinaal vertaald uit “قصر كوردان” op de Wikipedia in het Arabisch, CC BY-SA 4.0.

Palais de Kourdane staat op plaats 6.578 van 7.738 in de bekendheidsranglijst van deze atlas en op plaats 9 van de 15 die de atlas in Algerije in kaart brengt. Zie hoe dat zich verhoudt in de kastelenstatistiek.

Bekijk op de interactieve kastelenkaart →

Lees het volledige verhaal op Wikipedia (in het Arabisch) ↗

Veelgestelde vragen

Waar ligt Palais de Kourdane?

Palais de Kourdane ligt in Algerije, op 33.8497°, 2.34049°.

Hoe bekend is Palais de Kourdane?

In de bekendheidsranglijst van deze atlas: plaats 6.578 van 7.738 wereldwijd, plaats 9 in Algerije. Bekendheid combineert het aantal Wikipedia-taalversies met het aantal lezers.

Welk kasteel ligt het dichtst bij Palais de Kourdane?

Al Qal'a, ongeveer 313 km verderop.

Meer kastelen in Algerije

Meer paleizen