Pałac
Zamek Gifhorn
Gifhorn Castle · 🇩🇪 Niemcy · XVI wiek
Zamek Gifhorn (niem. Schloss Gifhorn) – zabytkowy zamek książąt hanowerskich w Gifhorn, w Dolnej Saksonii (Niemcy).
Budynki zamku powstały głównie w latach 1526–1581 za panowania księcia Franciszka z Brunszwiku-Lüneburga (1508–1549) i jego następców. W budowie uczestniczyli m.in. mistrz budowlany Michael Clare i jego syn.
Tekst pochodzi z artykułu „Zamek Gifhorn” w Wikipedii, CC BY-SA 4.0.
Zamek Gifhorn zajmuje 6121. miejsce na 8764 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 518. wśród 618 obiektów w Niemczech. Data powstania — 1525, wcześniejsza niż u 44% datowanych obiektów atlasu — jeden z 827 obiektów atlasu powstałych w XVI wieku. W promieniu 25 km stoi 2 innych obiektów atlasu. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Niemcy.
Zobacz na interaktywnej mapie zamków →Najczęstsze pytania
Gdzie znajduje się Zamek Gifhorn?
Zamek Gifhorn znajduje się w Niemczech, na współrzędnych 52.4896°, 10.5471°.
Z którego roku pochodzi Zamek Gifhorn?
Atlas podaje rok powstania: 1525. Wcześniejsze budowle mogły stać w tym miejscu — to najstarszy udokumentowany rok.
Które miejsce w rankingu zajmuje Zamek Gifhorn?
W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 6121. miejsce na 8764, 518. miejsce w Niemczech. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.
Zamek Gifhorn — który zamek leży najbliżej?
Wolfsburg Castle, około 18 km stąd.
Inne zamki w Niemczech
- Gimborn Castle Niemcy · XIII wiek
- Hackhausen Castle Niemcy
- Haneburg Niemcy · XVII wiek
- Helfenstein Castle Niemcy
Inne obiekty: pałace
- Hohenaschau Castle Niemcy
- Imperial Palace Gelnhausen Niemcy · XII wiek
- Zamek Isenburski Niemcy · XVI wiek
- Landshut Residence Niemcy · XVI wiek