Castlemap

Paleis

Castle Otway

🇮🇪 Ierland · 18e eeuw

Castle Otway in Ierland
Foto · Wikimedia Commons

Castle Otway is a former 18th-century country house which stood on a hill on the outskirts of Templederry, near Nenagh in County Tipperary, Ireland.

The house was built in stone up against the ruins of Cloghane Castle in two storeys with a 7-bay frontage, of which the middle three were pedimented. In the 19th century a tower house was attached at the rear based on the ruins of the castle keep. The house was burnt down in 1922 during the Civil War, probably by anti-Treaty Republicans. It now stands as a derelict ruin with the gardens and estate land used for farming.

Tekst overgenomen uit “Castle Otway” op de Engelstalige Wikipedia, CC BY-SA 4.0.

Castle Otway staat op plaats 378 van 6.412 in de bekendheidsranglijst van deze atlas en op plaats 60 van de 168 die de atlas in Ierland in kaart brengt. Gebouwd in ca. 1750, en daarmee ouder dan 19% van de gedateerde bouwwerken in de atlas — een van de 375 bouwwerken in de atlas die uit de 18e eeuw stammen. Zie hoe dat zich verhoudt in de kastelenstatistiek.

Bekijk op de interactieve kastelenkaart →

Lees het volledige verhaal op Wikipedia ↗

Veelgestelde vragen

Waar ligt Castle Otway?

Castle Otway ligt in Ierland, op 52.77926°, -8.08151°.

Wanneer werd Castle Otway gebouwd?

De atlas dateert de stichting op ca. 1750. Er kunnen eerdere bouwwerken hebben gestaan; dit is het oudste gedocumenteerde bouwjaar.

Hoe bekend is Castle Otway?

In de bekendheidsranglijst van deze atlas: plaats 378 van 6.412 wereldwijd, plaats 60 in Ierland. Bekendheid combineert het aantal Wikipedia-taalversies met het aantal lezers.

Welk kasteel ligt het dichtst bij Castle Otway?

Ballynahow Castle, ongeveer 17 km verderop.

Meer kastelen in Ierland

Meer paleizen