Castle Map

Vesting

Sendlinger Tor

Duitsland · 14e eeuw

Sendlinger Tor in Duitsland
Foto: Diego Delso · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons

De Sendlinger Tor (vertaald: Sendlinger Poort) is een stadspoort aan de zuidelijke rand van het historische oude stadsgebied van München.

Machinaal vertaald uit “Sendlinger Tor” op de Engelstalige Wikipedia, CC BY-SA 4.0.

Sendlinger Tor staat op plaats 1.280 van 9.035 in de bekendheidsranglijst van deze atlas en op plaats 102 van de 709 die de atlas in Duitsland in kaart brengt. Gebouwd in 1308, en daarmee ouder dan 60% van de gedateerde bouwwerken in de atlas, een van de 757 bouwwerken in de atlas die uit de 14e eeuw stammen. De Wikipedia-artikelen erover werden de afgelopen 60 dagen 3.347 keer geopend, meer dan 80% van de atlas. Binnen 25 km staan nog 13 andere bouwwerken uit de atlas. De dichtstbijzijnde dagtripgids is München, 1 km verderop. Zie hoe dat zich verhoudt in de kastelenstatistiek.

Bekijk op de interactieve kastelenkaart →

Lees het volledige verhaal op Wikipedia ↗

Veelgestelde vragen

Waar ligt Sendlinger Tor?

Sendlinger Tor ligt in Duitsland, op 48.134°, 11.5676°.

Wanneer werd Sendlinger Tor gebouwd?

De atlas dateert de stichting op 1308. Er kunnen eerdere bouwwerken hebben gestaan; dit is het oudste gedocumenteerde bouwjaar.

Hoe bekend is Sendlinger Tor?

In de bekendheidsranglijst van deze atlas: plaats 1.280 van 9.035 wereldwijd, plaats 102 in Duitsland. Bekendheid combineert het aantal Wikipedia-taalversies met het aantal lezers.

Welk kasteel ligt het dichtst bij Sendlinger Tor?

Karlstor, ongeveer 1 km verderop.

Meer kastelen in Duitsland

Meer vestingen