Twierdza
Fort of Exilles
🇮🇹 Włochy · XIV wiek
Forte di Exilles (wł. Forte di Exilles, franc. Fort d'Exilles) to zespół fortyfikacyjny w dolinie Susa, w Metropolitalnym Mieście Turyn, w Piemoncie, w północnych Włoszech.
Tłumaczenie maszynowe artykułu „Fort of Exilles” w angielskiej Wikipedii, CC BY-SA 4.0.
Fort of Exilles zajmuje 4018. miejsce na 8764 w rankingu rozpoznawalności zamków tego atlasu i 314. wśród 528 obiektów we Włoszech. Data powstania — 1339, wcześniejsza niż u 61% datowanych obiektów atlasu — jeden z 649 obiektów atlasu powstałych w XIV wieku. Artykuły o tym obiekcie w Wikipedii otwarto 4073 razy w ciągu ostatnich 60 dni — więcej niż 82% obiektów atlasu. W promieniu 25 km stoi 1 innych obiektów atlasu. Najbliższy przewodnik na jednodniowy wypad to Turyn, 58 km stąd. Zobacz w statystykach zamków, jak wypada Włochy.
Zobacz na interaktywnej mapie zamków →Najczęstsze pytania
Gdzie znajduje się Fort of Exilles?
Fort of Exilles znajduje się we Włoszech, na współrzędnych 45.09963°, 6.93642°.
Z którego roku pochodzi Fort of Exilles?
Atlas podaje rok powstania: 1339. Wcześniejsze budowle mogły stać w tym miejscu — to najstarszy udokumentowany rok.
Które miejsce w rankingu zajmuje Fort of Exilles?
W rankingu rozpoznawalności tego atlasu: 4018. miejsce na 8764, 314. miejsce we Włoszech. Rozpoznawalność łączy liczbę wersji językowych Wikipedii z liczbą czytelników.
Fort of Exilles — który zamek leży najbliżej?
Fenestrelle Fort, około 12 km stąd.
Inne zamki we Włoszech
- Forte Albertino Włochy · XIX wiek
- Forte Filippo Włochy
- Forte Sperone Włochy
- Forte del Santissimo Salvatore Włochy · XVI wiek
Inne obiekty: twierdze
- Fortezza Santa Barbara Włochy · XVI wiek
- Rocca d'Anfo Włochy · XV wiek
- Scola Tower Włochy · XVII wiek
- Walls of Ferrara Włochy